بازگشت دومین کشتیرانی برتر دنیا به ایران پس از ۶ سال

بازگشت دومین کشتیرانی برتر دنیا به ایران پس از ۶ سال

139410110945143536824094

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از پهلوگیری کشتیMSC DOMITILLE متعلق به دومین خط کانتینری برتر جهان پس از گذشت حدود ۶ سال در بندر شهید رجایی خبر داد.

 ابراهیم ایدنی افزود: ظهر دیروز پس از  گذشت ۶ سال، اولین کشتی خط کانتینری MSC سوئیس با ظرفیت ۹ هزار و ۴۰۰ TEU کانتینر در ترمینال شماره ۲ بندر شهید رجایی پهلو گرفت.

وی با بیان این‌که این کشتی ۱۱۶۲ TEU کانتینر صادراتی و وارداتی دارد و از بندر شانگهای چین به بندر شهید رجایی آمده است، تصریح کرد: قرار است از این پس هر هفته کشتی های خط کشتیرانی MSC در بندر شهید رجایی پهلو بگیرند.

وی بیان کرد: خط MSC سوئیس دومین خط بزرگ کشتیرانی کانتینری دنیاست و با پهلوگیری کشتی متعلق به این خط در بزرگترین بندر تجاری کشور، تعداد لاینرهای خارجی متردد به این بندر به ۱۷ خط افزایش یافت.

به گفته مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان، کاهش نرخ کرایه در همین مدت کوتاه برای کالاهای خاور دور از مزایای تردد خطوط لابه بندر شهید رجایی است و کشتیرانی ها از ظرفیت بازار ایران بهره مند می شوند.

ایدنی گفت: از این پس در بخش های وارداتی و صادراتی کرایه حمل تجار کاهش می یابد و ظرفیت های بیشتری برای کشور ایجاد می شود.

حدود ۶ سال پیش (اواخر تیرماه سال ۸۸) کشتی MSC BEATRICE با ظرفیت حمل و نقل ۱۴ هزار TEU کانتینر(از بزرگترین کشتی های کانتینری جهان) در بندر شهید رجایی پهلو گرفته بود.

مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

دیدگاهی ارسال نشده است!